Armatūra

Armatūra – tai metalo arba kitos medžiagos rumbuoti strypai

Statybose naudojami metaliniai strypai armatūra, kurie suteikia betonui lankstumo savybių. Betonas turi didelį pasipriešinimą spaudimui, o armatūra yra lanksti, šių dviejų medžiagų kombinacija sukuria unikalią medžiagą kaip gelžbetonį. Kad betonas geriau sukibtų su armatūra, dauguma plieninių strypų ir vielų turi nelygų paviršių ir yra rumbuoti.

Armavimo darbai susideda iš dviejų pagrindinių procesų: armatūros gaminių
ruošimo ir jų montavimo į betonuojamosios konstrukcijos klojinius. Dažniausiai armatūros gaminiai ruošiami centralizuotai, specialiose metalo konstrukcijų gamyklose arba gelžbetonio gamyklų armatūros cechuose. Juose paprastai gaminami stambūs armatūros elementai (tinklai, plokšti ir erdviniai strypynai, armatūriniai klojinių blokai), dažniausiai suvirinami elektra.

Statyboje dažniausiai naudojama dviejų rūšių armatūra: strypinė karštai
valcuota ir vielinė šaltai tempta. Gelžbetonio konstrukcijose darbo armatūra gali būti neįtempta ir įtempta. Dažniausiai statyboje naudojama liaunoji armatūra, bet kartais ir standžioji, gaminama iš valcuotų profilių (dvitėjinių, lovinių, kampuočių). Ja armuojami aukštuminių pastatų, specialių statinių ir kt. gelžbetonio karkasai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *